Ο γύρος του κόσμου με ένα σομπρέρο

Η μπάλα δεν καταλαβαίνει από πετροδόλλαρα…

Είναι αυτο που λέμε τελικά, αν δεν θέλει να μπει η πόρνη η μπάλα…
Αλλα η γοητεία του ποδοσφαίρου βρίσκεται αλλού! Που; Στο ότι παρά τις απίστευτες ευκαιρίες που χάνει η Manchester City η Ομόνοια μπορεί να πει “Αν δεν είχε αφήσει ελεύθερο το αριστερό του μπακ ο ΠΑΟΚ…”
Όπως και να έχει, απολαύστε!

Inside Bonus : Ηλίας Χαραλάμπους, ο άνθρωπος που έκανε μια γενία ΠΑΟΚτσήδων να αναπολήσουν τον Κουτσόπουλο και τον Καραδήμο… Το δικό μου Sombrero of the mid-week!!

ΜΟΙΡΑΣΟΥ ΤΟ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

sombrero of the week, βιντεοθεραπεία, ευρωπαϊκό ποδόσφαιρο

ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΕΙΜΕΝΑ

14 λόγοι για τους οποίους αγαπάμε τον Νίκλας Μπέντνερ

Ο Νίκλας Μπέντνερ ξεκίνησε την καριέρα του ως μεγάλο ταλέντο, όπως πολλά άλλα που έχουν περάσει από τα χέρια του Βενγκέρ, αλλά τελικά, εφτά χρόνια μετά έχει εξελιχθεί σε κάτι διαφορετικό, πιο σπάνιο και κατά μια έννοια μεγαλύτερο από αυτό που πίστευαν αρκετοί ότι θα γίνει: έχει γίνει ένας καλτ θρύλος, μια χαρακτηριστική, γραφική μορφή […]

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ

Το τελευταίο γκολ του Ινζάγκι

13 Μαΐου 2012, η Μίλαν υποδέχεται στο Σαν Σίρο τη Νοβάρα στα πλαίσια της τελευταίας αγωνιστικής του Καμπιονάτο. Στο 82ο λεπτό του αγώνα και με το σκορ στο 1-1 ο Κλάρενς Ζέεντορφ βγάζει μια τρομερή μπαλιά στην πλάτη της άμυνας των φιλοξενούμενων. Ο Φίλιπο Ινζάγκι, που έχει μπει ως αλλαγή 15 λεπτά πριν, ξεκινάει τη μικρή κούρσα […]