Ο γύρος του κόσμου με ένα σομπρέρο

Ενας 18χρονος "δολοφόνος"

Η Ντεπορτίβο Λα Κορούνια συνετρίβη χθες βράδυ στην παγωμένη Μόσχα απ την ΤΣΣΚΑ με 3-0 αλλά αυτό δεν αποτελεί είδηση.
Είδηση αποτελεί το γεγονός ότι το παιχνίδι είχε “καθαριστεί” ουσιαστικά απ το 13ο λεπτό με έναν δεκαοχτάχρονο να πετυχαίνει ήδη δύο τέρματα και να στέλνει την ομάδα του Λοτίνα στο καναβάτσο.

Μάριο Ζαρντέλ: Τα γκολ και ο κατήφορος ενός μεγάλου φορ

Όταν η Βάσκο ντα Γκάμα αποφάσιζε να δώσει περίπου 30 χιλιάδες δολάρια για να φέρει στο Ρίο έναν πιτσιρικά από την πόλη Φορταλέσα στα βορειοανατολικά της Βραζιλίας, ίσως δεν είχε καταλάβει τι παίκτη αποκτούσε. Ο ύψους 1.88 “Σούπερ Μάριο” Ζαρντέλ ξεκινούσε μια επαγγελματική καριέρα στην οποία θα τίναζε τα αντίπαλα δίχτυα μερικές εκατοντάδες φορές, θα […]

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ

Η ομορφιά του να χάνεις τραγουδώντας, η Ευρωπαϊκή έκδοση

88ο λεπτό της 7ης αγωνιστικής της Μπουντεσλίγκα και η Άιντραχτ Μπράουνσβαϊγκ βρίσκεται στην τελευταία θέση με ένα βαθμό και τέσσερα γκολ πίσω από την αντίπαλο της στο συγκεκριμένο ματς, Στουτγκάρδη. Όπως έχουν όμως κάνει στο πρόσφατο παρελθόν οι οπαδοί της Μπόκα Τζούνιορς, της Ιντεπεντιέντε (με τον πιο εκπληκτικό τρόπο), της Σαν Λορένσο και αρκετοί άλλοι που απλά […]