Ο γύρος του κόσμου με ένα σομπρέρο

Μάχη γιγάντων

Το ελληνικό ποδόσφαιρο δεν μας κάνει ποτέ να βαριόμαστε, κυρίως εξαιτίας των τεράστιων μορφών που αναδεικνύει κατά καιρούς. Για άλλους ο αγώνας του διημέρου μπορεί να ήταν το Άρης-ΑΕΚ ή το ΑΕΛ-ΟΣΦΠ, αλλά όσοι ξέρουν πραγματικά από μπάλα είχαν στραμμένα τα μάτια τους στην Κατερίνη. Μόνο εκεί, κάτω από τον Όλυμπο, το βουνό των Θεών, θα μπορούσε να γίνει μια τέτοια μονομαχία ανάμεσα σε δύο από τα ιερά τέρατα της προπονητικής στην Ελλάδα. Ο Σούλης Παπαδόπουλος, με κορυφαία στιγμή στο παλμαρέ του τη δημιουργία της μεγάλης Προοδευτικής, της Λιμόζ της Ελλάδας, και ο Νίκος Αναστόπουλος που πραγματικά τα κατορθώματά του δεν χωράνε σε ένα κείμενο. Πιερικός και Καβάλα στο ματς της αγωνιστικής στη Β’ Εθνική. Το ματς ήρθε 1-3, αλλά αυτό είναι αδιάφορο. Απολαύστε: