Ο γύρος του κόσμου με ένα σομπρέρο

Καλή αρχή

Η Αργεντινή δυσκολεύτηκε για 25′, αλλά μετά το 1-0 που ξεκίνησε από ένα τάκλιν στην περιοχή της ομάδας και τη φοβερή κούρσα του “Πούπι” Ζανέτι τα πράγματα έγιναν εύκολα. Με κορυφαίους τους Μαστσεράνο και Μέσσι και σημειώνοντας δυο πολύ όμορφα γκολ νίκησε με 4-0 τη Βενεζουέλα στο επίσημο ντεμπούτο του Μαραντόνα.

ΜΟΙΡΑΣΟΥ ΤΟ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

βιντεοθεραπεία, ποδόσφαιρο Λατινικής Αμερικής

ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΕΙΜΕΝΑ

Το τελευταίο μαγικό του Ρικέλμε

11 Μαΐου του 2014 και η Μπόκα υποδέχεται τη Λανούς στην προτελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος. Είναι το εικοστό λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου και η Λανούς, που βρίσκεται πίσω στο σκορ με 2-1, προσπαθεί να βγει στην επίθεση για να ισοφαρίσει. Το κλίμα στο γήπεδο είναι χαλαρό. Οι γηπεδούχοι επανακτούν εύκολα τη μπάλα στο χώρο της […]

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ

Οι αθάνατοι οπαδοί

Ξεκινώντας να βλέπω το βίντεο χωρίς να έχω ιδέα περί τίνος πρόκειται, πίστεψα αρχικά ότι είναι ακόμα ένα από αυτά τα καλογυρισμένα κλιπάκια τα οποία χρησιμοποιούν οι σύλλογοι για να εκμεταλλευτούν την αγάπη του κόσμου οικονομικά. Είχα κάνει τελικά λάθος. Η Σπορτ Ρεσίφε ξεκίνησε πριν από μερικούς μήνες μια καμπάνια άξια αναγνώρισης για ένα σημαντικό […]