Ο γύρος του κόσμου με ένα σομπρέρο

Δυο παίκτες, οχτώ γκολ

Δυο παίκτες που βγάζουν το ψωμί τους σε ξένες χώρες έβαλαν από 4 γκολ χθες. Στο Μεξικό, ο Αργεντίνος Εμανουέλ Βίγια (παλιός μεταγραφικός στόχος της ΑΕΚ) σκόραρε τετράκις στο Κρουζ Αζούλ – Σαν Λούις 4-2.

Αρκετά χιλιόμετρα μακρυά, στην Ολλανδία, ο Ουρουγουανός Λουίς Σουάρες σκόραρε άλλα 4 γκολ στη νίκη του Άγιαξ επί της Φένλο με 0-4.

ΜΟΙΡΑΣΟΥ ΤΟ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

βιντεοθεραπεία, ευρωπαϊκό ποδόσφαιρο, ποδόσφαιρο Λατινικής Αμερικής

ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΕΙΜΕΝΑ

Το τελευταίο γκολ του Ινζάγκι

13 Μαΐου 2012, η Μίλαν υποδέχεται στο Σαν Σίρο τη Νοβάρα στα πλαίσια της τελευταίας αγωνιστικής του Καμπιονάτο. Στο 82ο λεπτό του αγώνα και με το σκορ στο 1-1 ο Κλάρενς Ζέεντορφ βγάζει μια τρομερή μπαλιά στην πλάτη της άμυνας των φιλοξενούμενων. Ο Φίλιπο Ινζάγκι, που έχει μπει ως αλλαγή 15 λεπτά πριν, ξεκινάει τη μικρή κούρσα […]

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ

Έτσι τιμάει η Βαυαρία

Στις 7 Νοεμβρίου 1978 οργανώθηκε στο Άμστερνταμ ένα φιλικό ματς προς τιμήν του Γιόχαν Κρόιφ. Με αυτό το ματς ο Κρόιφ αποχαιρέτησε το αγωνιστικό ποδόσφαιρο, κρέμασε, που λέμε, τα παπούτσια του. Μετά βέβαια τα ξεκρέμασε και συνέχισε να παίζει για άλλα έξι χρόνια, στην διάρκεια των οποίων κέρδισε και δυο πρωταθλήματα Ολλανδίας, με δυο διαφορετικές […]