Ο γύρος του κόσμου με ένα σομπρέρο

Ενα όνομα για το μέλλον

‘Έκλεισε το σπίτι’ της Σεβίλλης το Σάββατο.
Τελείωσε τις φάσεις με στυλ, άνεση και ψυχραιμία έμπειρου και δεινού σκόρερ.
Έφτασε ήδη τα τέσσερα γκολ σε εφτά παιχνίδια (εκ των οποίων στα τρία, μόλις, βασικός).
Πέρασε απ’ όλες τις μικρές εθνικές της Ισπανίας και απασχόλησε ήδη την Ρεάλ Μαδρίτης.

Κι όμως, θέλει ακόμα ένα μήνα για να κλείσει τα 19 του χρόνια!
Το όνομα του; Σέρχιο Κανάλες.

ΜΟΙΡΑΣΟΥ ΤΟ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

Joga bonito, Ισπανικό πρωτάθλημα

ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΕΙΜΕΝΑ

Τι συνέβη με τον Εμιλιάνο Γκουρουσέτα;

Η πανάκριβη BMW έχασε τον έλεγχο, έχοντας στις ρόδες της υπερβολική ταχύτητα, μόλις λίγα χιλιόμετρα έξω απ’ την Παμπλόνα. Μερικά λεπτά πριν φτάσει στον τελικό της προορισμό. Ο δρόμος ήταν εξωπραγματικά γλιστερός και η καταρρακτώδης βροχή που έπεφτε απ’ το προηγούμενο βράδυ έκανε την οδήγηση υπερβολικά δύσκολη ακόμα και για τον πιο έμπειρο οδηγό αγώνων. […]

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ

Χερμάν Μπούργκος και Ντιέγκο Σιμεόνε: Όταν ο ντε Νίρο συνάντησε τον Τζο Πέσι

Την περασμένη Πέμπτη στο Έμιρεϊτς χρειάστηκαν μόλις 12 λεπτά για να αποβληθεί ο Ντιέγκο Σιμεόνε από τον πάγκο αφού, όπως παραδέχτηκε κι ο ίδιος, δεν μπόρεσε να συγκρατήσει τα νεύρα του και επιτέθηκε φραστικά στους διαιτητές του αγώνα. Μετά την αποχώρησή του, ένας θηριώδης τύπος ανέλαβε να καθοδηγήσει την Ατλέτικο και τα φώτα της δημοσιότητας […]