Ο γύρος του κόσμου με ένα σομπρέρο

Οι οπαδοί στο προσκήνιο

Το Αγγλικό SKY Sports, πολύ πιθανόν επηρεασμένο από τους μετρ του είδους Ιταλούς, καθιέρωσε φέτος τον σχολιασμό των αγώνων της Πρέμιερ Λιγκ από οπαδούς των δυο ομάδων και πριν λίγες μέρες, κυκλοφόρησε τις 10 πιο διασκεδαστικές στιγμές ..οπαδικού Αγγλικού οργασμού on camera:

Ανάλογο εγχείρημα στην Ελλάδα θα είχε καταρρεύσει από τις πρώτες εβδομάδες, αφού:
*) είναι αχρείαστο, καθώς έτσι κι αλλιώς στην χώρα μας, οι ρεπόρτερ των ομάδων έχουν ακριβώς τον ίδιο ρόλο με αυτόν των οπαδών του βίντεο και μάλιστα επί πληρωμή,
*) σε μεγάλο ντέρμπι, πιθανόν να είχαμε το πρώτο live αιματοκύλισμα στην Ελληνική τηλεόραση,
*) σε αγώνες των ‘μεγάλων’ της Αθήνας με μικρές ομάδες, δεν θα χρειαζόταν καν οπαδός της μικρής ομάδας, παρά ένας δεύτερος οπαδός της ‘μεγάλης’ για να συζητηθούν διεξοδικά, μεταξύ των δυο, οι λόγοι που, για παράδειγμα, ηττήθηκε η ομάδα.